Muzyka na weselu zespół czy dj?

 

Odpowiednia oprawa muzyczna to podstawa udanej zabawy. Muzyka grana z głośników podczas Waszej zabawy będzie miała ogromny wpływ nie tylko na to jak będą bawić się goście, ale przede wszystkim muzyka tworzy niepowtarzalną atmosferę uroczystości, buduje wyjątkowy klimat. Prawidłowo wybrana, będzie gwarantem udanej zabawy weselnej. W polskiej tradycji przyjęcie weselne oznacza tańce i huczną zabawę do białego rana. Goście nie powinni się nudzić, a już na pewno pozostawać przy stołach przez całą noc. Zadaniem pary młodej jest wybór takiego dj czy orkiestry, która będzie potrafiła oderwać gości od weselnego menu i porwać w wir tanecznej muzyki. Tylko, czym tak właściwie jest ta „odpowiednia” czy „idealna” muzyka. Gusta gości mogą być bardzo różne. Jak sprostać oczekiwaniom fanom disco polo i z drugie strony sympatykom muzyki dance, pop czy Reggae? Wybór niestety nie jest prostym zadaniem. Zawsze to para młoda musi podjąć ostateczną decyzję czy będą grane przeboje lat 70/80 czy proste, wpadające w ucho przeboje disco polo. Obecnie do wyboru są dwie najpopularniejsze opcje, będące tym samym jednym z najczęstszych dylematów młodej pary. Powinniśmy wybrać zespół czy dj-a? Zdaje sobie sprawę, że decyzja jest dosyć trudna, dlatego warto dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw.

 

zespol-czy-dj-na-wesele

 

Dlaczego powinniśmy wybrać DJ?

 

Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających na korzyść dj-a jest zakres repertuaru, którym może bawić gości weselnych. Muzyka grana przez dJ-a odtwarzana jest z nośnika, dzięki czemu nie jest ograniczony zakresem repertuaru, którym może bawić gości weselnych. Decydując się na współpracę z dj-em mamy większą wpływ na rodzaj i styl granej muzyki dla gości. Elastyczność pozwala zagrać niemal każdy utwór, jaki tylko wymarzą sobie weselnicy.

 

zespol-czy-dj-plusy-i-minusy

 

O co pytać w trakcie spotkania z dj-em?

 

Najważniejszą rzeczą, o którą należy zapytać jest cena oraz warunki umowy. Pełny zakres oferty. Podczas spotkania warto zapytać czy w cenie jest przewidziane coś więcej poza graniem muzyki. Mam tu na myśli prowadzenie imprezy, przygotowanie oświetlenia, które będzie miało olbrzymi wpływ na zdjęcia ślubne. Bardzo często zakres cenowy zawiera dodatkowe atrakcje dla gości i pary młodej. Najczęściej spotykanymi dodatkowymi atrakcjami są bańki oraz ciężki dym. To z kolei będzie miało ogromny wpływ na fotografie ślubną. Zapytajcie o doświadczenie. Poproście dj-a żeby opowiedział o tym, jakie imprezy miał przyjemność prowadzić? Czy specjalizuje się tylko w branży ślubnej czy może też prowadzi inne eventy dla np. firm? Warto podpytać jak się zabezpiecza na wypadek awarii sprzętu? Kolejnymi aspektami, o których trzeba wiedzieć przed podpisaniem umowy, jest kwestia noclegu oraz dojazdu. Nikt nie lubi ukrytych kosztów, dlatego warto dopytać czy ceny w ofercie zawierają również koszty dojazdu oraz ewentualnego noclegu dla dj-a.

 

Dj na wesele, czyli jak wybrać idealnego dj-a?

 

Podsumowując warto usystematyzować zebrane informację. Decydując się na współpracę z dj-em warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą w wyborze:

  1. Postaraj się dowiedzieć czegoś więcej o osobie, z którą decydujesz się współpracować.

Dobrze jest zapytać o referencje? Może dj, z którym planujecie nawiązać współpracę prowadził wesele u Waszych znajomych? Zapytaj o styl pracy? Zapytaj, jaki sty muzyczny preferuje. Czy jest elastyczny i będzie w stanie pogodzić różne gusta gości. Ważne jest, aby dj nie miał problemów z graniem muzyki, która się podoba Wam i Waszym bliskim.

  1. Jesteś pewien, że dj zagra taką muzykę, o którą poprosisz?

Poproś o stworzenie listy utworów, które będą grane na zabawie. Upewnij się, że na liście nie ma piosenek, których nie lubisz. Możesz przygotować również swoją propozycje i poprosić żeby znalazły się na liście odtwarzanych utworów podczas wesela.

  1. Ustal, jakie utwory będą grane.

Zapytaj, jaka muzyka będzie grana między blokami tanecznymi. Zapytaj jak długo będę trwały przerwy.

 

dj-czy-zespol-na-wesele

 

Zespół na wesele

 

 

Pomimo tego, że wynajęcie wodzireja jest dużo tańszym wyborem wiele par chce, aby podczas ich zabawy muzyka była grana na żywo.  Trudno nie zgodzić się z argumentami, że tak popularne, biesiadne kawałki mają swój niepowtarzalny klimat tylko wtedy, gdy grane są na żywo. Wynajęcie zespołu na wesele musi wiązać się większym wydatkiem przede wszystkim, dlatego, że kapele weselne to zespoły składające się bardzo często z minimum trzech osób. Logiczne jest, że każdy muzyk musi otrzymać wynagrodzenie za swoją pracę. Ceny za wynajęcie zespołu na wesele są bardzo różne. Rozpiętość jest tak duża, że zapewne znajdą się zespoły, które zgodzą się zagrać za kwotę 1500 – 2000 zł, ale są również takie, których cennik kształtuje się na poziomie kilkunastu tysięcy złotych. Argumentem przemawiającym na korzyść zespołu weselnego będzie nie tylko granie muzyki na żywo, ale również możliwość uczestniczenia podczas błogosławieństwa. Obecność zespołu podczas błogosławieństwa nie tylko urozmaica ceremonię i rozładowuje napięcie, ale również stwarza wyjątkowy klimat. Trudno sobie wyobrazić, że na błogosławieństwo do domu Pani Młodej mógł przyjść dj wraz ze swoją konsolą i zagrać muzykę.

 

 

zespol-na-wesele-cena

 

 

Jak wybrać zespół na wesele?

 

Podjęliście już decyzję o tym, że na Waszej zabawie weselnej muzyka będzie grana na żywo. Świetnie! Tylko jak wybrać zespół weselny? Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. Warto zwrócić uwagę na to, jakim doświadczeniem może pochwalić się wybrana przez Was kapela. Bardzo ważne jest doświadczenie zespołu w prowadzeniu wesel. Zastanawiacie się, dlaczego jest to tak ważne? Zadaniem zespołu nie jest tylko granie utworu jednego za drugim, ale poderwanie gości do zabawy. Doświadczony zespół doskonale wie jak poprowadzić wesele zaczynając od przywitania gości poprzez zaproszenie do pierwszego tańca, organizowanie zabaw angażujących Waszych bliskich po przygotowanie odpowiedniej oprawy oczepin. To wszystko wymaga sporego doświadczenie w prowadzeniu wesel. Profesjonalny zespół potrafi wchodzić w interakcje z uczestnikami wesela. Goście będą na pewno mile wspominać, jeżeli wybrana przez Was kapela będzie potrafiła nawiązać kontakt z weselnikami przechodząc między stolikami i przygrywając biesiadne pieśni, które będą zaproszeniem do świetnej zabawy. Takie interakcje zawsze budują klimat wesela a dla fotografa ślubnego będzie to okazja do uchwycenia kadrów, które będą ciekawym urozmaiceniem reportażu ślubnego.

 

 

zespół-na-wesele

 

Podsumowanie

 

Niezależnie od tego czy zdecydujecie się wybrać dj-a czy zespół weselny warto przemyśleć wszystkie argumenty. Waszej uwadze polecam artykuł na temat budżetu weselnego. Mam nadzieje, że informację na moim blogu będą dla Was pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji. Nie warto czekać z podjęciem decyzji do ostatniej chwili, ponieważ najbardziej doświadczone kapele nie mają problemu z zapełnieniem całego kalendarza w sezonie ślubnym. Chcąc uniknąć sytuacji, w której nasza decyzja będzie uzależniona od dostępności zespołu warto poszukiwania rozpocząć rok przed planowaną datą ślubu. 

 

 

05 czerwca 2019

Zespół czy dj na wesele? Plusy i minusy

Kontakt

 

Łukasz Wąsik

Kadrowanie Marzeń Fotografia Ślubna

tel. +48 883 554 665

kadrowaniemarzen@gmail.com

Na skróty

 

Portfolio

Oferta

Kontakt

F.A.Q