Pomysł na wyjątkowe zaręczyny

 

Dzisiejszy wpis będzie romantyczny, wypełniony pozytywnymi emocjami oraz garścią inspiracji. Drodzy Panowie, dzisiejszy wpis kieruje głównie do Was. Planujcie się zaręczyć, ale nie wiecie jak się za to zabrać? Brakuje Wam pomysłów, a może odwagi? Zapraszam do lektury. Mam nadzieje, że dzisiejszy tekst odpowie na wszystkie pytania. Zaręczyny to temat, który powoduje ogromną dawkę stresu u większości panów. Na samą myśl o zaręczynach największym twardzielom zaczynają trząść się ręce. Cóż, nic w tym dziwnego. To pytanie, które przyspiesza bicie serca, ponieważ ma ogromny wpływ na nasze dalsze życie.  Kochasz swoja drugą połówkę, nie wyobrażasz sobie dalszego życia bez niej. Chcesz powiedzieć o tym swojej wybrance, ale nie wiesz jak to zrobić? Drogie panie, zaręczyny dla mężczyzny zawsze są ogromnym wyzwaniem. To, dlatego, że chcemy, aby te chwile kobieta naszego życia zapamiętała do końca życia.

 

Jak przygotować się do zaręczyn.

 

Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe zadanie. Pozornie może wydawać się, że wystarczy uklęknąć przed wybranką serca, chwycić dłoń i zapytać czy chcesz spędzić ze mną resztę życia? Czy chcesz być ze mną na dobre i na złe. Czy chcesz dzielić ze mną chwile radości i smutku? Kobieta odpowiada magiczne Tak! Brzmi banalnie prawda? Nie do końca. Pocie żenieniem może być to, że jakkolwiek nie zaplanujecie zaręczyn – one i tak będą wyjątkowe. Nie, co dzień pytasz drugą połówkę „Czy wyjdziesz za mnie?” Warto jednak się postarać i zaplanować na ten dzień coś wyjątkowego, po to, żebyście mieli piękne wspomnienia. Pominąłem wątek pierścionka zaręczynowego, bez którego trudno myśleć o zaręczynach. Zacznijmy od wspomnianego już pierścionka.

 

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy

 

Wybór i zakup pierścionka zaręczynowego to nie lada wyzwanie. Jak wybrać biżuterię, która spodoba się naszej ukochanej. Zanim panowie zaczniecie się zastanawiać nad konkretnym modelem pierścionka, praktyczna rada z mojej strony. Postarajcie się dyskretnie dowiedzieć, jaki rozmiar nosi Wasza ukochana. Najlepszym sposobem będzie udanie się do salonu jubilerskiego z innym pierścionkiem, który nosi wasza narzeczona. Pozwoli to uniknąć pomyłki.

 

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy

 

Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy

 

Znamy już rozmiar rzeczonego pierścionka - to teraz kolejne pytanie, jakim dysponujemy budżetem. Ceny są bardzo różne zaczynając od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależy od naszych możliwości. Jeżeli nie stać Cię na zakup pierścionka za kilka tysięcy, nie przejmuj się. Moim zdaniem Twoja kobieta ucieszy się z tańszego modelu, jeżeli naprawdę się kochacie i chcecie spędzić razem resztę życia. Nawet najdroższy pierścionek nie kupi pięknego i trwałego uczucia. Odradzam jednak również zbyt skąpe podejście do tematu. Przygotuj taką kwotę, która nie zrujnuje Twojej sytuacji finansowej. Pamiętaj również, że planując ślub czeka Was cała masa wydatków. Zastanawiasz się nad kosztami wesela? Przeczytaj artykuł, w którym piszę o ślubnym budżecie oraz ile może kosztować wesele.

 

Przeczytaj również: Jak zaplanować budżet ślubny.

 

Szukając idealnego pierścionka zaręczynowego należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Kwota, jaką przeznaczysz na zakup, to Twoja indywidualna sprawa. Czytając fora internetowe nie brakuje argumentów mówiących o tym, że pierścionek powinien kosztować równowartość trzech miesięcznych wypłat. Inni zapewniają, że cena zakupu nie powinna być niższa od Twojej miesięcznej pensji, a jeszcze inni zapewniają, że kwota nie gra roli. Moim zdaniem nie należy się kierować żadną z tych rad tylko zaufać własnemu rozsądkowi.

Parametry pierścionka zaręczynowego

Zanim podejmiesz ostateczną decyzje o zakupie, zwróć uwagę na podstawowe i najważniejsze parametry pierścionka zgodnie z zasada 4C.

CARAT – masa kamieni zakutych w pierścionku

COLOR – barwa diamentu oznaczona literami od D do Z

CLARITY – czystość brylantu

CUT – kształt diamentu

 

Aktualnie na polskim rynku jubilerskim królują diamenty w kolorach H oraz SI. W zdecydowanej większości przypadków pierścionki zaręczynowe wykonuje się złota. Złoto nie jest jedynym wykorzystywanym w procesie produkcji metalem, ponieważ jest zbyt miękkie, dlatego łączy się ze srebrem, miedzią, niklem, cynkiem oraz platyną. Takie połączenie metali wpływa korzystnie na trwałość oraz odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. To, w jaki stopniu złoto zostało wymieszane z pozostałymi pierwiastkami bezpośrednio wypływa na cenę pierścionka oraz jego kolor. Im więcej wykorzystanego złota w procesie produkcji - tym wyższa cena zakupu biżuterii. Zastanawiacie się ile złota zostało użytego w modelu, który sobie upatrzyliście? Zapytajcie sprzedawcę o wartość karatów. Pierścionki przeważnie wykonuje się za złota 14- karatowego, czyli tak zwanej próby złota 585. Na to, jak będzie ostatecznie wyglądał pierścionek wpływ ma również stopień brylancji diamentu. Podobnie jak ze złotem - im mniej zanieczyszczony i przezroczysty kamień tym wyższa będzie jego cena.

 

Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy

 

Gdzie się oświadczyć?

 

Jak już mamy kupiony pierścionek zaręczynowy musimy zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem. Planujemy zaręczyny, zacznijmy od wyboru miejsca, scenerii, w której poprosisz wybrankę swojego serca o rękę. W tej kwestii moim zdaniem panuje absolutna dowolność. Niektórzy wybierają romantyczne krajobrazy planując się oświadczyć na łonie natury o zachodzie słońca, dobrym pomysłem będzie również wykwintna kolacja przy świecach w eleganckiej restauracji. Może cenisz sobie prywatność, wtedy warto zadbać o kameralną atmosferę. Jeżeli jesteście dynamiczni, lubicie przygody i lubicie adrenalinę można pomyśleć o zaręczynach pod wodą, podczas lotu balonem lub skoku spadochronem. Nie należy nadmiernie przesadzać z pomysłowością. Styl oświadczyn powinien być dostosowany do charakteru oraz oczekiwań przyszłej żony. Kobiety ceniące sobie dyskrecje nie będą zachwycone zaręczynami koncentrującymi uwagę gapiów. Pamiętajcie, że te chwile pozostaną tylko dla Was, warto zadbać o wyjątkowość i niepowtarzalność chwili zachowując dyskrecję oraz intymność.

 

Podsumowując pamiętajcie o tym, że najważniejsze jest uczucie między Wami. Najważniejsze jest to, żebyście byli pewni tego, że chcecie spędzić resztę życia razem. Cała reszta to rzeczy drugo planowe. Panuje takie przeświadczenie, że zaręczyny muszą być oryginalne i szalone. Panowie starają się zaskoczyć swoją ukochaną na wszelkie sposoby. Oczywiście to wszystko jest ważne, ale nie najważniejsze. Nie musisz zabierać swojej ukochanej na drugi koniec świata, możesz to zrobić równie dobrze w domowym zaciszu. Przygotowując elegancką kolację przy świecach. Ciekawym pomysłem mogą być oświadczyny w plenerze. Zabierz ukochaną na piknik albo na spacer. Alternatywnie możesz zaplanować wyjątkowy i relaksacyjny weekend w spa. Przyda Wam się chwila relaksu, odprężenia i wypoczynku. Zabiegi odnowy biologicznej oraz masaże wprawią Was w dobry nastrój.

19 czerwca 2019

Wyjątkowe zaręczyny

             Fotografia Ślubna Wrocław; Fotograf  Wrocław