Ślub w plenerze Wrocław

 

 

Ślub w plenerze to uroczystości zaślubin, co raz bardziej popularne w naszym kraju. Bardzo często nowożeńcy odchodzą od tak zwanych tradycyjnych wesele i decydują się na zorganizowanie uroczystości zaślubin na tle natury, przyrody. Najwięcej obaw w takim przypadku zawsze budzi plan zaplanowania tradycyjnego kościelnego ślubu plenerowego. Dużą przeszkodą może okazać się prawo kanoniczne, które pozwala na przeprowadzenie ślubu tylko w kościele.

Prawo kanoniczne na temat mówi:

„Małżeństwo między katolikami lub między strona katolicką ochrzczoną winno być zawierane w kościele parafialnym, w innym kościele lub kaplicy może być zawierane za zezwoleniem ordynariusza miejsca (biskupa) lub proboszcza”.

“Miejscowy ordynariusz może zezwolić na zawarcie małżeństwa w innym odpowiednim miejscu.”

“Małżeństwo pomiędzy stroną katolicką i stroną nieochrzczoną może być zawarte w kościele lub innym odpowiednim miejscu.”

Ksiądz też człowiek

Spełniajcie swoje marzenie i nie poddawajcie! Prawdą jest, że kwestie organizacyjne oraz formalne będą dużo bardziej skomplikowane, ale zawsze warto porozmawiać z księdzem i spróbować przekonać do swoich racji. Szczera rozmowa naprawdę może pomóc w przekonaniu księdza, że bardzo zależy Wam na tym, aby sakramentu dopełnić właśnie w takim sposób.  

Sesja ślubna

Ślub w plenerze

Kontakt

 

Łukasz Wąsik

Kadrowanie Marzeń Fotografia Ślubna

tel. +48 883 554 665

kadrowaniemarzen@gmail.com

Na skróty

 

Portfolio

Oferta

Kontakt

F.A.Q