Podziękowania dla rodziców na przyjęciu weselnym

 

Na sali weselnej zapada cisza, gościa zbierają się w jednym miejscu i skupiają swoją uwagę na parze młodej. Tak najczęściej zaczynają się podziękowania dla rodziców. Jest to element, bez którego trudno sobie wyobrazić wesele. Podziękowania to zawsze są chwile uniesień oraz wzruszeń, które zostaną na zawsze zapamiętane na zdjęciach ślubnych, jeżeli zdecydujecie się wynająć fotografa ślubnego. Jak można przygotować się na te chwile, aby nie powielać schematów. Uwierzcie, że to nie zawsze musi być wyrecytowana regułka, kosz słodyczy i muzyka „cudownych rodziców mam”. Jak to zmienić? Bardzo prosto! Zapraszam do lektury.

 

Jak przygotować się do podziękowań dla rodziców?

 

Zacząłbym dużo wcześniej przed weselem. To, co chciałbym Wam doradzić w pierwszej kolejności to nie zostawiajcie tego na koniec. Bardzo często niestety nowożeńcy lekceważą ten moment i kiedy wypadałoby coś powiedzieć rodzicom oraz bliskim, to nabierają wody w usta. Kontrolę nad ciałem i umysłem przejmuje trema oraz stres. Dlatego warto przed weselem zastanowić się, za co jesteście wdzięczni. Nie szukajcie w intrenecie gotowych formułek, których jest całe mnóstwo, ale są nie wiele warte. Fotografując wesela bardzo często zauważam, że gdy pan młody dziękuje rodzicom zwracając się do nich bezpośrednio i mówi np. „mamo dziękuje za to, że przy mnie byłaś, kiedy tego potrzebowałem”, pojawiają się łzy wzruszenia, emocje, które sprawiają, że to chwile na długo zostaną w pamięci. Podziękowania dla rodziców mają pewien symboliczny wyraz. To moment, w którym zaczyna się nowy etap w życiu. Wychodzicie z domu rodzinnego i zakładacie własną rodzinę. Moim zdaniem to idealna okazja do tego, żeby w prostych słowach wyrazić wdzięczność za miłość, troskę, trud włożony w wychowanie. Jeżeli Wasi rodzice zaliczali się do grona sponsorów Waszego wesela o tym też można powiedzieć.

 

fotografia-slubna-wroclaw

 

Brak pomysłu na wyjątkowe podziękowania?

 

Zachęcam Was do tego, żeby zaplanować coś wyjątkowego. Proponowałbym żeby nie powielać schematów i nie trzymać się tradycyjnej formy. Przede wszystkim podziękowania dla rodziców sugerowałbym, żeby zaplanować w klimacie spójnym ze stylem wesela. Efektowanie będzie wyglądał deszcze balonów, konfetti czy może spadające płatki róż. Wszystko zależy od Waszej kreatywności. Może jednak zarówno Wy i Wasi rodzice nie czujecie się dobrze, kiedy cała uwaga skoncentrowana jest na Was. Pamiętajcie, że na podziękowania zawsze jest czas. Kto powiedział, że muszą koniecznie się odbyć po oczepinach i koniec. Wesele to Wasz dzień! To Wy jesteście najważniejsi tego dnia. Dlatego podziękować rodzicom możecie w mniejszym gronie np. podczas błogosławieństwa. Dobrym pomysłem jest również zaproszenie rodziców na uroczystą kolację lub obiad już po weselu.

 

Piosenka na podziękowania

 

Decydując się na tradycyjne podziękowania w trakcie wesela należy pomyśleć o podkładzie muzycznym. Odpowiednio dobrana muzyka doda wyjątkowości chwili. Naprawdę nie musi to być utwór „cudownych rodziców mam”. Przygotowałam dla Was listę utworów nad którymi można się zastanowić.

Robert Janson, Kuba Badach – „Małe szczęścia”

Anna Jantar – „Radość najpiękniejszych lat”

Skaldowie – „Ktoś mnie pokochał”

Marek Grechuta – „Dni, których jeszcze nie znamy”

Halina Kunicka – „Orkiestry dęte”

De Mono – „Najlepsze pozostanie”

Czesław Niemen – „Wspomnienie”

Enej – „Zbudujemy dom”

Zespół JACK - „Dziękuję rodzicom”

Bajery – „Tylko Wy Rodzice”

Wacura Sisters – „Dziękujemy Wam”

Preludium – „To dzięki Wam”

Cliver – „Podziękowania dla rodziców”

 

Kiedy zaplanować podziękowania

 

Kiedy jest najlepszy czas na podziękowania dla rodziców? W zdecydowanej większość przypadków podziękowania organizowane są zaraz po oczepinach. Tak to już się utrwaliło. Pamiętajcie jednak, że można wykorzystać chwilę po pierwszym tańcu albo tuż przed podaniem tortu weselnego.

 

Podziękowania dla gości

 

Dobrym zwyczajem jest podziękować Waszych najbliższym za wsparcie, za to, że z Wami są. Kilka ciepłych słów na pewno sprawi, że poczują się ważni oraz docenieni. Może ktoś w dniu Waszego wesela będzie obchodził imieniny lub urodziny warto się wcześniej przygotować i pomyśleć o małym drobiazgu.

Meta tytuł

Podziękowanie dla rodziców – Porady Ślune – Blog Ślubny

Jak podziękować rodzicom na weselu? Jak przygotować się do podziękowań? Spraw, aby te chwile było wyjątkowe. Blog Ślubny – fotograf na wesele Wrocław

 

Więcej o podziękowaniach przeczytacie również na:

 

https://zaplanuj-slub.pl/podziekowania-dla-rodzicow-tekst/

14 stycznia 2019

podziękowania dla rodziców tekst

Kontakt

 

Łukasz Wąsik

Kadrowanie Marzeń Fotografia Ślubna

tel. +48 883 554 665

kadrowaniemarzen@gmail.com

Na skróty

 

Portfolio

Oferta

Kontakt

F.A.Q