Najpiękniejsze zdjęcia ślubne

 

 

 

Moment składania przysięgi małżeńskiej to zdecydowania najważniejsze wydarzenie z całego dnia ślubu. Wszyscy zebrani goście w pełnym skupieniu wyczekują momentu, w którym dwoje zakochanych w sobie po uszy ludzi ślubuje miłość i wierność do końca życia.

Ceremonia zaślubin to również najważniejszy element całego reportażu ślubnego. Krótkie chwile ceremonii to czas, który wymaga pełnego skupienia od fotografa ślubnego. Nie wyobrażam sobie, aby mogło zabraknąć zdjęć dokumentujących przysięgę małżeńsku lub co gorsza, aby te zdjęcia były nieudane. Zaślubiny to punkt kulminacyjny całego dnia i najważniejszy powód, dla którego wszyscy się spotykają.

Dzisiejszym wpisem chciałbym podzielić się moim doświadczeniem oraz napisać o tym jak ja fotografuje całą ceremonie.

Jaki kościół wybrać na ślub?

 

W trakcie przygotowań do ślubu szukasz najpiękniejszej sukni. Razem z przyszłym mężem rozglądacie się za restauracją, w której będą bawić się goście weselni. Zależy Wam na tym, aby było gustownie i z klasą. Zdjęcia z kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego to najważniejszy element całego reportażu. Zgodnie z tradycją, ceremonia kościelna powinna odbyć się w parafii rodzinnej panny młodej. Warto jednak pamiętać, że przysługuje prawo wyboru kościoła, na taki, jaki Wam się podoba. Możecie również wybrać księdza, który udzieli Wam ślubu. Wspominam o tym, ponieważ nie zawsze jest to oczywiste, państwo młodzi muszą mieć dobre wspomnienia z księdzem prowadzącym całą liturgie tego dnia.

Jeżeli decydujecie się na wybór innego kościoła niż ten, który należy do parafii panny młodej warto przy wyborze przeanalizować liczbę zaproszonych gości.

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Jak pięknie wyglądać na zdjęciach ślubych?

Ostatnia podróż, czyli w drodze do kościoła

 

Opuszczacie dom rodzinny lub hotelowy pokój i kierujecie się w stronę kościoła. To chwile, w których daje wyczuć się napięcie, pierwszy stres. Sam moment wyjścia z domu jest bardzo symboliczny i ważny. Równie piękne zdjęcia powstają podczas fotografowania wsiadania do samochodu i samego podjazdu pod kościół przez parę młodą. Przyszły mąż otwierający drzwi samochodu kobiecie, której za chwilę będzie ślubował miłość i wierność. Podanie ręki, detale. To elementy, których doświadczony fotograf ślubny nie przegapi. Jeżeli jest ślub konkordatowy niezbędne formalności i dokumenty podpisywane są najczęściej przed samą mszą. Ksiądz prowadzący ceremonię zaprasza parę młodą do kancelarii lub zakrystii, gdzie uzupełniane są formalności.

 

Co warto ustalić z księdzem?

 

Podczas rozmowy z księdzem warto bardzo dokładnie omówić przebieg składania przysięgi. Pozwoli na uniknąć wielu stresujących sytuacji. Dobrze żeby najważniejszy moment liturgii był doprecyzowany tak, aby nie wprowadzać dodatkowego zamieszania. Jeżeli ma Państwo Młodzi mają swoje sugestie, rozmowa z księdzem to najlepszy czas, aby wszystko dokładnie omówić.

 

 

 

 

 

Detale

 

 

 

Fotografując zaślubiny zawsze zwracam uwagę na dekorację oraz dodatki. To elementy, w których przygotowanie para młoda wkłada wiele serca, dlatego warto jest uwiecznić na zdjęciach jak został udekorowany kościół, nie zapominając o drobnych detalach. Fotografując detale warto pamiętać o tym, aby sfotografować kościół z zewnętrze. Takie zdjęcia świetnie oddają atmosferę dnia ślubu.

17 stycznia 2020

Najpiękniejsze zdjęcia ślubne

Kontakt

 

Łukasz Wąsik

Fotograf Wrocław

Kadrowanie Marzeń Fotografia Ślubna

tel. +48 883 554 665

kadrowaniemarzen@gmail.com

Polityka prywatności

C O P Y R I G H T  Ł u k a s z  W ą s i k