Kontakt

+48 883 554 665

kadrowaniemarzen@gmail.com

www.kadrowaniemarzen.pl

PIOSENKI NA PIERWSZY TANIEC – RANKING TOP 30
 

PIOSENKI NA PIERWSZY TANIEC

 

 

Wybór piosenki na pierwszy taniec to nie lada wyzwanie. Występ pary młodej jest jednym z najważniejszych momentów w czasie wesela. To wtedy większość gości wyciąga telefony i udostępnia filmy w mediach społecznościowych. Taniec ślubny może łapać za serce, wywoływać wzruszenie, ale i salwy śmiechu, jeżeli zaplanujecie wesoły układ. Można wzbogacić go o dodatkowe efekty np. konfetti, ciężki dym lub urozmaicić zmianami strojów. Takie rozwiązania sprawiają, że pierwszy taniec wygląda spektakularnie nie tylko na żywo, ale i na zdjęciach.

Zastanawiacie się, jak wybrać najlepszą piosenkę na pierwszy taniec? Macie dylemat czy postawić na romantyczny, emocjonalny układ taneczny, czy może na coś, co zbuduje podniosły charakter?

Przygotowałem przewodnik, który ułatwi Wam podjęcie najważniejszych decyzji – od choreografii po wybór piosenki. Listę ważnych wskazówek uzupełniłem o 30 TOP PIOSENEK ŚLUBNYCH 2021 z podziałem na polskie, zagraniczne i klasyczne. Gotowi na wybór idealnego utworu ślubnego? No to jedziemy!

 

PIOSENKI NA PIERWSZY TANIEC

 

Jaki utwór wybrać na pierwszy taniec?
 

Wybierając piosenkę na pierwszy taniec, warto rozważyć kilka spraw. Poniższe wskazówki pozwolą Wam zaplanować widowiskowy układ, który nawet po latach, będziecie wspominać z rozczuleniem. Ponadto unikniecie popularnych faux pas, z którymi można często spotkać się na weselach.  

Na co warto zwracać uwagę?
Weźcie pod uwagę rytm utworu. Do niektórych piosenek pasują określone tańce np. walc wiedeński lub walc angielski.
Dobrze przeanalizujecie słowa utworu. To ważne, szczególnie jeśli Wasza piosenka na pierwszy taniec jest po angielsku! Zdarza się, że pary młode dają się porwać pewnym melodiom, za czym niestety nie idą słowa. Później okazuje się, że piosenka była np. o nieszczęśliwym związku.
Wybierzcie piosenkę, która Wam się podoba. Nie sugerujcie się trendami – postawcie na taki utwór, który lubicie. Po latach i tak nie będziecie pamiętać, co było modne.
Szukajcie podniosłych momentów. Dobrze, jeśli w piosence ślubnej pojawią się kulminacyjne momenty. W takich chwilach możecie zrobić podnoszenie lub inną, widowiskową figurę.
Do tematu podejdźcie z dystansem. Taniec ślubny to na szczęście nie jest konkurs tańca towarzyskiego. Pamiętajcie o tym, co najważniejsze – to Wasze chwile – symboliczny początek wspólnej zabawy i tańca razem – „na dobre i na złe”.

 

PIOSENKI NA PIERWSZY TANIEC

 

Choreografia na pierwszy taniec

 

 

Jaką wybrać choreografię na pierwszy taniec? Jak i gdzie nauczyć się tańczyć przed ślubem, tak aby zaskoczyć gości? To pytania, które pojawiają się w głowie każdej pary młodej. Tu oczywiście też wszystko zależy od Waszych pomysłów. Nie ma żadnych dobrych i złych rozwiązań. Zróbcie tak, jak Wam gra w duszy.

Wiele szkół tańca ma ofertę dla par młodych. Są też specjalne kursy najpopularniejszych rodzajów tańca towarzyskiego. Najczęściej pary młode uczą się walca wiedeńskiego, tańca użytkowego, walca angielskiego, discofox lub bachaty. Czasem zdarza się też romantyczne tango, choć jest to propozycja raczej dla par, które miały już styczność z podstawami tańca.

To co ważne – nie rzucajcie się na bardzo głęboką wodę. Jeśli dotychczas rzadko wychodziliście na parkiet, nie planujecie wielkiego show. W dniu ślubu i tak będziecie mieli sporo stresu – ważne, aby pierwszy taniec był naprawdę „Wasz” – bez jakiejkolwiek presji.

 

PIOSENKI NA PIERWSZY TANIEC

Najlepsze piosenki na pierwszy taniec (lista subiektywna)

 

Jaki utwór wybrać na pierwszy taniec? Wszystko zależy od Waszych upodobań. Zebrałem dla Was ponad 30 propozycji, które doskonale wpisują się w klasyczne choreografie ślubne. Do większości wskazanych utworów znajdziecie gotowe układy taneczne. Wystarczy, że wpiszecie na YouTube tytuł piosenki z dopiskiem „pierwszy taniec” i zaczniecie samodzielne lekcje.
 

 

Polskie piosenki na pierwszy taniec
 

Lubicie polską muzykę? Chcecie, aby przekaz Waszej piosenki ślubnej był przez wszystkich dobrze zrozumiany? Polskie piosenki na pierwszy taniec mają sporo uroku. Kultowe utwory będą kojarzone z Wami jeszcze przez wiele lat po weselu.

 

 

1. Paweł Domagała - Weź Nie Pytaj
2. Czesław Niemen (cover Krzysztof Zalewski) - Jednego Serca
3. Lady Pank - Zawsze Tam Gdzie Ty
4. Kortez- We Dwoje
5. Kancelaria - Zabiorę Cię Właśnie Tam
6. Zbigniew Wodecki - Z Tobą Chcę Oglądać Świat
7. Anna Jantar - Przetańczyć Z Tobą Chcę Całą Noc
8. CeZik - Ona Tańczy Dla Mnie
9. The Dziemians - To Właśnie Miłość
10. Sobel - Wyglądasz Tak Pięknie

 

 

Klasyczne piosenki na pierwszy taniec (piosenki do tańca)
 

Marzy Wam się balowy taniec ślubny, jak z filmów? Klasyczne piosenki na pierwszy taniec sprawiają, że ten moment staje się jeszcze bardziej podniosły. Piękny walc wiedeński, walc angielski lub tango to wybór dla osób, które nie lubią półśrodków – chcą, aby pierwszy taniec był prawdziwym widowiskiem dla wszystkich gości.

 

 

11.      J. Strauss - Nad Pięknym Modrym Dunajem
12.      Waldemar Kazanecki - Walc Barbary - Noce I Dnie
13.      Jerry Bock - Sunrise, Sunset (Skrzypek Na Dachu)
14.      Wojciech Kilar - Walc z filmu „Trędowata”
15.      Piotr Czajkowski - Walc „Dziadek do Orzechów”
16.      Piotr Czajkowski - Walc „Jezioro Łabędzie”
17.      Gotan Project – Tango Santa Maria (Del Buen Ayre)
18.      Yann Tiersen - La Valse d'Amélie
19.      Princess of Violin – Walc Angel
20.      Michał Lorenc - Taniec Eleny z filmu "Bandyta"

 

 

Zagraniczne piosenki na pierwszy taniec
 

To chyba najpopularniejszy muzyczny wybór par młodych. Zagraniczne piosenki ślubne szybko zapadają w pamięci. Na mojej liście znajdziesz zarówno takie klasyki, jak Perfect (Ed Sheeran), jak i mniej popularne utwory.

 

 

Pierwszy taniec na zdjęciach
 

Jeśli wybraliście już styl tańca i piosenkę weselną, czas zaplanować pozostałe elementy Waszej idealnej choreografii. Aby pierwszy taniec pięknie wyglądał zarówno na zdjęciach, jak i na Waszym ślubnym filmie warto dodać do niego kilka urozmaiceń. Do moich ulubionych, z perspektywy fotografa należą: ciężki dym, bańki mydlane, konfetti i wybuchy iskier. Pamiętajcie, że choreografię pierwszego tańca warto omówić z fotografem, jeszcze przed dniem ślubu. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że na zdjęciach uchwycimy dokładnie te momenty, które są dla Was najważniejsze.

 

PIOSENKI NA PIERWSZY TANIEC

 

Chcecie uzyskać więcej informacji na temat fotografowania tańca ślubnego? Szukacie fotografa, który wykona dla was reportaż w dniu ślubu? Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą.

 

PIOSENKI NA PIERWSZY TANIEC

 

17 sierpnia 2021

Najlepsze piosenki na pierwszy taniec ✔️