Rozważaliście organizację Waszego ślubu w winnicy. Tak właśnie w winnicy. Domyślam się, że miłośników wina sama myśl o takim weselu napawa euforią. Zamknijcie proszę na chwilę oczy i przenieście się w romantyczne krajobrazy wypełnione naturą, zielenią, bujną roślinnością, zobaczcie przepiękne, malownicze wzgórza, jeziora, miasteczka i wsie. Wspaniale prawda? Wynajem winnic specjalnie przygotowanych do organizacji wesela nie jest żadną fanaberią w krajach europejskich. W polsce niestety nie jest to praktykowane, głównie z powodów organizacyjnych. Muszę jednak przyznać, że możliwość sfotografowania takiego ślubu byłaby dla mnie wielkim wydarzeniem. Już wyobrażam sobie piękne naturalne zdjęcia ślubne oraz sesję ślubną na tle bogatych winorośli. Pięknie!

 

blog-slubny

fot.pexels.com

 

Na pewno część z Was w tej chwili zadaje sobie pytanie, po co właściwie zaprzątać sobie głowę winem na wesele. Czy będą chętni? Czy goście weselni chcieliby, aby na stołach było dostępne wino? Moim zdaniem tak! Wino świetnie sprawdzi się podczas przywitania gości, następnie można je serwować przy kolejnych daniach aż do tortu włącznie!

Ile zamówić wina na wesele?

 

wino-na-wesele

fot.pexels.com

 

Zastanawiacie się ile wina wypiją Wasi goście? Musimy dobrze oszacować nasze finanse oraz weselny budżet. Decydują się na zakup wina na przyjęcie musimy przewidzieć, jaka ilość będzie wystarczająca. Można się do tego przygotować. Jak? Chętnie Wam podpowiem. Zasadniczym pytaniem jest to, czy wino będzie głównym alkoholem na przyjęciu czy dodatkowym. Zakładając pierwszy wariant, powinno się zakupić nieco większą ilość wina niż standardowo. Większą to znaczy? W takim przypadku należy przyjąć, że dwa wina wystarczą dla trzech osób. Zatem jeżeli zapraszacie 100 gości, powinniście zakupić przynajmniej 60 butelek wina. Jeżeli jednak wino ma być tylko uzupełnieniem pozostałych trunków możecie spokojnie przyjąć, że przy 100 zaproszonych gości należałoby zakupić około 40 butelek wina.

Dobre wino na wesele, czyli jakie?

 

jakie-wino-na-wesele

fot.pexels.com

 

Przyjęcie weselne to przede wszystkim radość oraz szampańska zabawa do białego rana. W takich warunkach bardzo dobrze sprawdzi się wino musujące – białe oraz różowe. Polecam włoskie prosecco lub franciacorta, hiszpańską cave. Pamiętajcie proszę, że równie dobrze sprawdzi się fransuski szampan.

Odpowiednio wyselekcjonowane wino, którym poczęstujecie Waszych gości będzie bardzo dobrym pomysłem. Królową polskich trunków na zabawach weselnych jest wódka, ale moim zdaniem podanie wina, jako głównego alkoholu doda klasy i wdzięku. Na potwierdzenie moich słów zapraszam Was na reportaż ślubny Anny i Rene. To było wesele, które miałem przyjemność fotografować i było to przyjęcie na którym wino było pierwszym wyborem.

 

21 grudnia 2018

Jakie wino na wesele?

Kontakt

 

Łukasz Wąsik

Kadrowanie Marzeń Fotografia Ślubna

tel. +48 883 554 665

kadrowaniemarzen@gmail.com

Na skróty

 

Portfolio

Oferta

Kontakt

F.A.Q