Pierwszy taniec weselny - piosenka

 

Pierwszy taniec to jest ten moment, na każdym weselu, na który z dużą niecierpliwością wyczekują zebrani goście. Najczęściej wokół pary młodej robi się tak zwane kółeczko i kiedy tylko zaczynają wybrzmiewać pierwsze nuty piosenki, młodzi zaczynają show. Zdradzę Wam, że z perspektywy fotografa ślubnego to moment równie stresujący. Każdemu fotografowi ślubnemu zależy na tym, aby zakochani mieli piękną pamiątkę. Bardzo dobrym uzupełnieniem albumu ślubnego są zdjęcia ślubne właśnie z pierwszego tańca nowożeńców. Wszystko się zgadza, możecie pomyśleć czytając te słowa, ale, do jakiej piosenki zatańczyć? Jaki utwór wybrać na pierwszy taniec? Bardzo często pary młode zastanawiają się nad utworem, w którym będą czuli się komfortowo i pewnie.

 

fotografia-slubna-wroclaw

 

Wybieramy utwór na pierwszy taniec

 

Kiedy rozmawiam z parami młodymi, zwykle odpowiadają, że wybór idealnej piosenki był dla nich bardzo prosty. Miała to być „ich piosenka”. Utwór, przy którym pierwszy raz się pocałowali, pierwszy raz ze sobą zatańczyli. Muszę przyznać, że bardzo mi się podoba taka praktyka, ponieważ podczas takiego tańca zawsze ulatniają się prawdziwe emocje, których szukam w fotografii ślubnej. W pamięci szczególnie utkwiła mi jedna historia takiej właśnie piosenki. Zakochani pojechali na romantyczny wypad w góry. W taki sposób chcieli celebrować kolejny udany rok ich związku. Góry nie były wyborem przypadkowym, ponieważ poznali się w tatrach. Kiedy wracali z przechadzki, pogoda na szlaku bardzo szybko się zmieniła. Nagle, nie wiadomo skąd nadciągnęły potężne ciemne chmury, zaczął padać rzęsisty deszcz, a wiatr zdmuchiwał wszystko, co miał na drodze. Kiedy zatem bohaterowie mojej opowieść zobaczyli na horyzoncie schronisko, bardzo się ucieszyli. Dodało im to sił. Kiedy już dotarli na miejsce, otworzyli drzwi i nagle przywitała ich ciepła, sielska, pełna przyjaźni atmosfera. W schronisku było bardzo dużo ludzi, wszyscy głośno rozmawiali, śmiali się, a z głośników wybrzmiewał utwór, „bo ja lubię mówić z Tobą” wtedy Tomek, uklęknął przed Magdą, która była w takim szoku, że kompletnie nie wiedziała, co się dzieje. Jeszcze przed chwilą przecież byli w niebezpieczeństwie. Wyciągnął schowany w kurtce pierścionek i zapytał wybrankę swojego serca czy spędzi z nim resztę życia. Magda odpowiedziała TAK! Zgromadzeni goście zaczęli bić barwo. Jak myślicie, do jakiej piosenki zatańczyli Magda z Tomkiem? Dokładnie, wybór nie mógł być inny. Tańczyli do utworu, „bo ja lubię mówić z Tobą”.

 

pierwszy-taniec-na-weselu

 

Najpiękniejsze utwory na pierwszy taniec

 

Szukając idealnego utworu, można sugerować się licznymi poradami, odwiedzając blogi ślubne czy przeglądając aktualne listy przebojów. Pierwszy taniec to już weselna tradycja. Trudno sobie wyobrazić przyjęcie weselne, na którym zabrałoby właśnie pierwszego tańca pary młodej. Właśnie z uwagi na to, że jest to moment tak doniosły i skupiający uwagę młodzi nie mają łatwego zadanie. Dodatkowym pytaniem jest, czy powinien być to utwór polski, czy może zagraniczny? Chciałbym Wam pomóc, dlatego przygotowując ten artykuł, sugerowałem się danymi jednej z największych rozgłośni radiowych „radia Zet”, która opublikowała najczęściej wybierane utwory na pierwszy taniec. W sezonie ślubnym 2018 na parkietach polskich wesel królował utwór „weź nie pytaj”. Jakie inne utwory jeszcze cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony nowożeńców. Sprawdźcie sami. Mam nadzieje, że wybierzecie coś dla siebie.

 

 

pierwszy-taniec

 

Lista najpopularniejszych utworów na pierwszy taniec.

 

Lista polskich utworów na pierwszy taniec:

Waldemar Kazanecki - "Noce i dni"

Seweryn Krajewski - "Wielka miłość"

Zbigniew Wodecki - "Oczarowanie"

Anna Jantar - "Przetańczyć z Tobą chcę całą noc"

Kayah i Kiljański - "Prócz Ciebie nic"

Natalia Kukulska - "Zakochani"

Sławek Uniatowski - "Kocham Cię"

Marek Grechuta - "Niepewność"

Zbigniew Wodecki - "Z Tobą chcę oglądać świat"

Lady Pank - "Zawsze tam gdzie Ty"

Marek Grechuta - "Takiej miłości więc nam życzę"

Czesław Niemen - "Pamiętam ten dzień"

PIN - "Miłość tak piękna"

Olga Szomańska i Przemysław Branny - "Niech mówią, że to nie jest miłość"

Karolina Kozak - "Razem zestarzejmy się"

Lista zagranicznych utworów na pierwszy taniec:

Bon Jovi - "Always"

Frank Sinatra "Strangers in the night"

Bill Medley & Jennifer Wernes "(I’ve had) The time of my life"

Bryan Adams "Heaven"

Glenn Medeiros "Nothing’s gonna change my love for you"

Rod Stewart "When I need you"

Whitney Houston "I have nothing"

Michael Bolton "When a man loves a woman"

Ed Sheeran "Perfect"

Ed Sheeren "Thinking out loud"

Frank Sinatra "Fly Me To The Moon"

Michael Buble "Everything"

Jessie Ware - "Say You Love Me"

Robbie Williams i Nicole Kidman - "Something Stupid"

Bryan Adams "Everything I Do"

 

Wpadki przy wyborze pierwszego tańca

 

Podczas wesela może przytrafić się wiele sytuacji, których wolelibyśmy uniknąć, ale nie zawsze jest to możliwe. Jaką wpadkę można zaliczyć, wybierając utwór do pierwszego tańca. Nie mam tu na myśli samego tańca. Uwierzcie mi, nawet jeżeli pomylicie kroki, nikt z goście się nie zorientuje. Nikt przecież nie zna dokładnie Waszego układu tanecznego, a zabawa weselna to nie jest „taniec z gwiazdami”.  Mam tu na myśli sam utwór a dokładnie jego słowa. Jak się sami zaraz przekonacie, za przykład nie posłuży utwór zagraniczny tylko polski przebój. Jeszcze jedna rada z mojej strony. Jeżeli wybieracie utwory zagraniczne, sprawdźcie dokładnie, o czym śpiewają artyści. Do największych muzycznych wpadek z dziedziny pierwszego tańca można zaliczyć utwór „windą do nieba” zespołu 2 + 1. Przesłuchajcie ten utwór raz jeszcze, a sami zauważycie sens refrenu …

„Już mi niosą suknię z welonem, już Cyganie czekają z muzyką, koń do taktu zamiata ogonem, Mendelsohnem stukają kopyta...

Mój piękny panie, ja go nie kocham, taka jest prawda.
Pan główną rolę gra w każdym śnie.
Ale dziewczyna przez świat nie może iść całkiem sama...”

 

pierwszy-taniec-na-weselu

 

Rady dotyczące pierwszego tańca

 

Nie odkryje przed Wami niczego nowego, jak napiszę, że muzyka w tańcu jest najważniejsza. Wybierając idealny dla Was utwór, poszukajcie klimatów muzycznych, w których oboje dobrze się czujecie. Dlatego najlepiej, żeby to były utwory rytmiczne, wpadające w ucho. Jeżeli nie jesteście urodzonymi tancerzami i na samą myśl o pierwszym tańcu czujecie olbrzymi stres. Wybierzcie sobie wolny i spokojny kawałek.

 

Ile powinien trwać pierwszy taniec

 

No dobrze, ale ile tak właściwie trwa pierwszy taniec? Jak długo powinniśmy tańczyć? Zdaje sobie sprawę z tego, że jak będziecie się uczyć kroków, układu tanecznego będziecie mieli wrażenie, że ten taniec jest za długi, że trwa wiecznie. Prawda jest taka, że pierwszy taniec nie powinien być zbyt długi. Średni czas trwanie pierwszego tańca to około trzy do czterech minut. Wiem, że nie jest to łatwe, ale postarajcie się zapomnieć o obserwujących Was gościach, cieszcie się muzyką, cieszcie się sobą i celebrujcie tę chwilę, aby najpiękniej zapisała się w Waszych wspomnieniach.

Na zakończenie dodam tylko, że jeżeli szukacie fotografa na ślub, najczęściej wyszukiwanym przez Was hasłem w wyszukiwarce jest fotograf Wrocław, zdjęcia ślubne Wrocław albo fotograf na wesele Wrocław to zapraszam. Mam nadzieje, że będziemy mieli okazję lepiej się poznać. Styl moich fotografii oraz realizację reportaży ślubnych znajdziecie w zakładce portfolio.

 

Szukasz piosenki na pierwszy tanie? Sprawdź Listę najpiękniejszych utworów. Blog Ślubny - Fotograf Wrocław – Zdjęcia ślubne Wrocław – fotograf na wesele Wrocław.

 

 

09 stycznia 2019

Jaki utwór wybrać na pierwszy taniec?

Kontakt

 

Łukasz Wąsik

Kadrowanie Marzeń Fotografia Ślubna

tel. +48 883 554 665

kadrowaniemarzen@gmail.com

Na skróty

 

Portfolio

Oferta

Kontakt

F.A.Q