Jak pięknie wyglądać na zdjęciach ślubnych

 

 

 

 

Idealna Panna Młoda, czyli jak dobrze prezentować się na zdjęciach ślubnych.

Najpopularniejsze porady o tym jak pięknie wyglądać na zdjęciach ślubnych to bardzo popularny temat na licznych forach dyskusyjnych oraz grupach ślubnych na facebooku. Przepis na wymarzone zdjęcia ślubne wydaje się być prosty – wystarczy piękny, szczery uśmiech i wyprostowana sylwetka. Czy to wystarczy, aby zdjęcia były dokładnie takie, jakie sobie wymarzysliśmy? Jeżeli Ty również zadajesz sobe podobne pytania - ten artykuł napisałem z myślą właśnie o Tobie. Zapraszam do dalszej lektury!

 

 

 

Fotograf ślubny Wrocław

 

Fotografia ślubna to moje zajęcie już od kilku lat. Mam przyjemność fotografować pary i rozwijać swój warsztat. Postanowiłem wykorzystać zdobyte doświadczenie i podzielić się praktycznymi, z punktu widzenia fotografa ślubnego, wskazówkami - jak dobrze wyglądać na zdjęciach.

Dzień ślubu jest bardzo wymagającym dniem dla pary młodej. Szczególnie trudne zadanie ma przed sobą Panna Młoda, która przez cały dzień skupia uwagę licznych gości. Trzeba pamiętać o nienagannej prezencji, ładnym uśmiechu podczas pozowania, a przy tym wszystkim nie zatracić radości z przeżywania tego pięknego dnia.

 

 

 

 

Reportaż ślubny

 

Zdjęcia ślubne to pamiątka, która zostaje na całe życie. Każdemu zależy na tym, aby fotografie były wyjątkowe. Czy jest jedna złota rada, która sprawi, że będziesz wyglądać na zdjęciach niczym gwiazda filmowa. Niestety nie. Jeżeli te słowa były dla Ciebie rozczarowująca – nie martw się. Mam też dobrą wiadomość. Można się przygotować i poznać techniki, które sprawią, że będziesz się korzystnie prezentować na zdjęciach.  

 

Zapomnij o pozowaniu

 

Może to wydawać się zaskakujące, ale proszę zaufaj mi. Pozowanie najlepiej sprawdza się w fotografii modowej. Modelki są do tego zadania odpowiednio przygotowywane. Tobie odradzam uczenie się określonych sposobów na to, jak perfekcyjnie pozować do zdjęć. Powód jest bardzo prosty. Efekty mogą okazać się mało spektakularne. Pokaż na zdjęciach siebie. Uwierz w to, że jesteś wyjątkowa. Nie ma dwóch takich samych osób. Każdy z nas ma cechy, które nas wyróżniają. Kiedy zostaniesz poproszona o pamiątkowe zdjęcie – bądź sobą. Może się wydawać, że to zbyt banalna żeby było prawdziwe, ale tak dokładnie jest. Pokazując siebie sprawisz, że zdjęcia będą naturalne. Emocje w fotografii sprawiają, że jest ponadczasowa. 

 

Nie zerkaj w stronę aparatu fotografa

 

Podczas całego dnia ślubu postaraj się zapomnieć o tym, że jest fotograf. Potraktuj obecność fotografa ślubnego jak coś oczywistego. Zdjęcia, w których bohaterowie cały czas kierują wzrok w stronę aparatu są zwyczajnie nudne. Nie wnoszą niczego wyjątkowego. Uwierz mi, że ten prosty zabieg sprawi, że album ślubny wypełni się pięknymi, naturalnymi fotografiami. Będą to zdjęcia opowiadające historie, opowieść o Was i o Waszych bliskich.

Zadbaj o profesjonalny makijaż i fryzurę

Dzień ślubu to nie jest idealny czas na eksperymenty. Z moich doświadczeń wynika, że uczesanie oraz makijaż powinno się zdecydowanie powierzyć osobom zaufanym. Fryzura i makijaż potrafią zdziałać cuda, dlatego oddaj to zadanie w ręce kogoś, do kogo masz pełne zaufanie.  Bardzo dobrym pomysłem jest umówienie się na próbny makijaż. Byłem świadkiem sytuacji, w których Pani Młoda z Łazami o oczach zmywała makijaż ślubny. To dodatkowy stres, którego zdecydowanie trzeba unikać.

 

 

 

 

Nie stresuj się pogodą

 

Wiem, że łatwo się wypowiada takie słowa. Pogoda bywa kapryśna. Jest to element, na który nie mamy żadnego wpływu, a denerwowanie się na pewno nie pomoże. Każda para marzy o pięknej słonecznej pogodzie, ale niestety nie zawsze tak musi być. Jak powiadał klasyk „taki mamy klimat”.

Wbrew pozorom na nie pogodę też można się przygotować.

 

Co zrobić, jeżeli jest silny wiatr?

 

Wieje wiatr, wykorzystaj to! Podczas zdjęć baw się suknią. Poczuj się wyjątkowo. Zrób dwa obroty, po czym skieruj wzrok w jeden punk. Spójrz w oczy męża i zapomnij na chwilę o tym, że nie taką pogodę zamawiałaś. Gwarantuje, że zdjęcia będą jedyne w swoim rodzaju.

 

Co zrobić, jeżeli pada deszcz?

 

Zgadzam się, że deszcze może nieco komplikować sprawę. Dodatkowym problemem jest makijaż i fryzura, które nie lubią nadmiernych opadów. Jeżeli pada deszcze poszukajcie parasoli. Przejdzie się dosłownie parę kroków. Przytulcie się do siebie, pospacerujcie przez chwile, a zwieńczeniem niech będzie krótki pocałunek strugach deszczu. Takie zdjęcia będę oryginalne, wypełnione uczuciami!

Co zrobić, jeżeli jest zimno.

Zacznijmy od przygotować. Zawsze namawiam do tego, aby z dużym wyprzedzeniem zaplanować dzień ślubu w najdrobniejszych detalach. Pozwoli to uniknąć wielu nerwów i stresujących sytuacji. Planując datę ślubu należy dostosować suknie do pory roku. Piękne nakrycie wierzchnie sprawdza się również, jako atrakcyjny element stroju panny młodej. Szykowna narzutka ze sztucznego futra, jasny płaszcze i wełniany szal – uwierz będziesz wyglądać zjawiskowo. Pomysłów jest bardzo dużo, a ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia.

 

 

 

 

Improzwizuj

 

Wybór fotografa ślubnego to bardzo trudna decyzja. Oczywiście wybór fotografa ślubnego nie jest kluczową kwestią dla każdego. Marzysz o pięknych zdjęciach ślubnych? Bardzo dużo zależy od samego fotografa, ale warto współpracować. Skieruj wzrok od czasu do czasu w stronę obiektywu, uśmiechnij się, nie bój się śmiesznych min, złap ukochanego za rękę i daj buziaka. Zadbaj o zdjęcia z najbliższymi – rodzicami, rodzicami chrzestnymi, przyjaciółki ze szkoły. Fotograf nie zna Twoich gości. Dobrym pomysłem jest przygotowanie przed ślubem listy gości, z którymi chciałabyś zrobić pamiątkowe zdjęcia. Zaplanuj mini sesję rodzinną.

 

 

 

25 grudnia 2019

Jak pięknie wyglądać na zdjęciach ślubych?

Kontakt

 

Łukasz Wąsik

Fotograf Wrocław

Kadrowanie Marzeń Fotografia Ślubna

tel. +48 883 554 665

kadrowaniemarzen@gmail.com

C O P Y R I G H T  Ł u k a s z  W ą s i k