Jakie atrakcje dla gości weselnych

 

Praca fotografa ślubnego polega na spotkaniach i poznawaniu szczęśliwych, zakochanych w sobie po uszy par. Muszę przyznać, że to jeden z najprzyjemniejszych aspektów prowadzenia firmy fotograficznej. Zawsze bardzo ważne jest dla mnie to, aby poznać pary, które będę miał przyjemność fotografować. Planując ślub i wesele nowożeńcy chcą sprawić, aby ich dzień był wyjątkowy nie tylko dla nich, ale również zaproszonych gości. Dla czytelników mojego bloga ślubnego przygotowałem artykuł właśnie o tym, jakie atrakcje warto przemyśleć organizując zabawę weselną. Czym zaskoczyć gości weselnych? Podczas spotkań z parami, które szukają fotografa na ślub, bardzo często słyszę pytania o to, jakie atrakcje przygotować dla gości weselnych. Trudno się dziwić w końcu każdej parze zależy na tym, aby goście poczuli się wyjątkowo.

 

blog-slubny

 

Wypuszczanie motyli na ślubie

 

Przygotowując listę atrakcji, którymi możemy zaskoczyć gości weselnych postanowiłem zacząć oryginalnie w amerykańskim stylu. Zapewne słyszeliście o wypuszczaniu motyli podczas zabawy weselnej. Pomysł może okazać się ekstrawagancki i bardzo kosztowny, ponieważ wydatek jest spory. Nie jest to rozwiązanie dla każdej pary, dlatego warto dobrze przemyśleć, czy będzie to zgodne z Waszym stylem. Należy również pamiętać o tym, że efekt robi wrażenie tylko przy znaczącej liczbie wypuszczanych motyli w tym samym czasie. Jeżeli uznacie, że właśnie o takich atrakcjach marzyliście to pamiętajcie, że zamówienie trzeba złożyć średnio z dwu miesięcznym wyprzedzeniem.

 

Wypuszczanie motyli na ślubie cena

 

Koszt „zatrudnienia” żywych motyli na ślubie jest dosyć wysoki, ponieważ musimy liczyć się z wydatkiem od 1500zł za 100 sztuk oraz drugi wariant nieco droższy 5000zł za 1000 sztuk.

Bardzo dobrym, alternatywnym i dużo tańszym rozwiązaniem może być tuba z konfetti. Warto zakupić przynajmniej od czterech do sześciu tub żeby efekt był naprawdę zadawalający. Namawiam również do tego, żeby wcześniej przetestować jak tuba działa w praktyce. Często jestem świadkiem sytuacji, w których goście „uczą się” obsługi konfetti w momencie, w którym Państwo Młodzi wychodzą z kościoła. Niestety może się okazać, że zabraknie nam czasu na trening.  

Ile kosztuje konfetti na wesele: koszt wynosi od 10 do 70 zł.

 

Bańki mydlane na wesele

 

Puszczanie baniek mydlanych to atrakcja na ślubie, która tworzy wyjątkową atmosferę. Puszczane bańki mydlane podczas wyjścia młodej pary z kościoła będą stanowi piękną oprawę. Te chwile, będę również pięknie wyglądać na zdjęciach ślubnych. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie baniek mydlanych w trakcie pierwszego tańca czy podziękowań dla rodziców. 

 

blog-slubny

 

Foto budka na wesele

 

Foto budka to od lat jedna z najpopularniejszych atrakcji dla gości weselnych. To również bardzo dobry pomysł na zaangażowanie gości w aktywny udział w zabawie. Co ważnie nie trzeba wydawać majątku oraz nie potrzebujemy wymyślnego miejsca na zagospodarowanie przestrzeni, w której goście będą mogli oddać się wspólnemu pozowaniu. Większość firm w cenie usługi proponuje liczne gadżety, które mogą być bardzo ciekawym urozmaiceniem zabawy. Mogą to być wymyślne maski, okulary, perełki czy tabliczki z napisami. Warto zainwestować w wersję z aparatem polaroid żeby goście mogli cieszyć się odbitkami już w dniu zabawy.

 

blog-slubny

 

Ile kosztuje foto budka na wesele

 

Ceny są mocno zróżnicowane i będą różniły się w zależności od lokalizacji oraz zakresu oferty. Średni koszt kształtuje się na poziomie od 700 zł do 1500 zł.

 

Słodki stół wesele   

 

Słodki stół, czyli Candy bar to nie lada gratka dla fanów łakoci. Dodatkowym argumentem przemawiającym na korzyść słodkości będą względy wizualne. Gustownie przygotowane słodkości będą bardzo atrakcyjnym urozmaiceniem ślubnych dekoracji. Zdjęcia detali zawsze sprawiają, że reportaż ślubny staje się ciekawszy w odbiorze. Stoły ze słodkościami już na dobre wpisały się na listę najbardziej pożądanych atrakcji weselnych. Słodki bufet to zawsze piękne kompozycje zapadające na długo w pamięć. Pracując, jako fotograf śluby zawsze kieruje aparat w stronę candy baru starając się w kreatywny sposób sfotografować dodatki. Moda na słodkości przywędrowała do nas ze stanów zjednoczonych, gdzie takie atrakcje to tzw. „must hve” weselnych atrakcji.  

 

Ile kosztuje słodki stół na wesele

 

Chcielibyście, aby słodkości nie zabrakło na Waszym weselu? Warto wysłać zapytanie do kilku firm specjalizujących się w tego typu usługach. Średni koszt kształtuje się na poziomie 2500 – 3500 zł. Może to być znaczący wydatek, jednak z drugiej strony pomyślcie o inwestycji czasu, który można poświęcić na organizacje pozostałych rzeczy, których zapewne nie brakuje.

 

Przeczytaj również artykuł jak zapanować na budżetem ślubnym.

 

Pierwszy taniec na weselu

 

Trudno wyobrazić sobie lepsze zaproszenie gości do zabawy weselnej niż poprzez widowiskowy pierwszy taniec w wykonaniu Pary Młodej. Jest to zawsze długo wyczekiwany moment przez gości. Dla par, które nie czują się pewnie w tańcu może to być dodatkowa dawka stresu. Dlatego warto przygotowania zacząć z większym wyprzedzeniem. Na forach internetowych znajdziecie całe mnóstwo informacji w stylu „pierwszy taniec jak zatańczyć”. Moim zdaniem warto zacząć od przemyślanego podkładu muzycznego. Może to być Wasza ulubiona piosenka lub utwór, który wyjątkowo dobrze Wam się kojarzy. Jeżeli nie czujecie się pewnie w tańcu – warto wybrać wolniejsze i spokojniejsze utwory. Dobrym pomysłem będzie skorzystania z konsultacji w szkole tańca. Z własnego doświadczenia wiem, że kilka wskazówek profesjonalisty może być bardzo pomocne. Dobrze przygotowany układ taneczny będzie nie lada widowiskiem dla Waszych gości. Warto zastanowić się nad urozmaiceniem tańca w puszczane konfetti czy bańki mydlane. Oddajcie się wyobraźni i inwencji twórczej.

 

Pierwszy taniec ile kosztuje

 

Decydując się na skorzystanie z profesjonalnych szkoły tańca, koszt będzie uzależniony od ilości wykupionych lekcji. Średnie stawka godzinnej konsultacji to koszt 60 zł. Koszt całego kursu to wydatek od 400 zł do 1000 zł.

 

Taniec we mgle

 

Przygotowaliście już układ taneczny do perfekcji, ale czegoś Wam brakuje. Zastanawiacie się jak jeszcze można urozmaicić taneczny występ? W ostatnich latach na popularności zyskuje taniec we mgle. Taniec w chmurach na pewno zrobi niezapomniane wrażenie na gościach. Decydując się na takie rozwiązanie warto rozważyć wypożyczenie generatora ciężkiego dymu. Średni koszt takiej usługi to jest od 300 zł do 500 zł.

 

Pokaz zdjęć

 

To atrakcja najbliższa sercu każdego fotografa ślubnego 😊 Bardzo często namawiam pary na sesję narzeczeńską. Zalet sesji zaręczynowej jest całe mnóstwo. To świetna okazja do tego, aby przyzwyczaić się do obecności obiektywu, poznać fotografa, aktywnie spędzić czas. Zdjęcia będą nie tylko wspaniałą pamiątką na długie lata. Większość sal weselnych dysponuje na rzutnikiem – można to wykorzystać, przygotowując krótką prezentację zdjęć z sesji narzeczeńskiej, całość urozmaicając podkładem muzycznym. Warto zapytać fotografa o możliwość zrealizowania takiej sesji. Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście, kogo wybierzecie, wysyłając zapytanie o wolny termin, dopytajcie o sesję zaręczynową. Bardzo często fotografowie takie usługi mają w jednym pakiecie razem z sesją poślubna.

 

blog-slubny

 

Koszt sesji narzeczeńskiej

 

Wachlarz cenowy jest bardzo duży – wiele będzie zależało od doświadczenia fotografa. Średni koszt takiej sesji to wydatek od 500 zł do 1000 zł.

 

Fajerwerki na weselu

 

Fajerwerki to również bardzo często spotykana atrakcja dla gości weselnych organizowana przez Parę Młodą. Muszę jednak przyznać, że w ostatnich sezonach fajerwerki są wypierane przez pokazy laserów. Jeżeli zastawialiście się nad pokazem sztucznych ogni to warto jeszcze rozważyć ofertę firm specjalizujących się w pokazach laserowych. Warto dopytać czy cena zawiera udostępnienie podkładu muzycznego, co zdecydowanie pozytywnie wpływa na odbiór prezentacji.

 

Upominki dla gości

 

Prezenty dla gości to zawsze w postaci drobnych upominków to jest dobra okazja, żeby podziękować Waszym najbliższym za przybycie. Takie drobne gesty sprawiają, że Wasze wesele kojarzyć się będzie z pozytywnymi wspomnieniami. Pomysłów na takie drobne upominki jest całe mnóstwo od magnesów z Waszymi imionami oraz datą ślub poprzez czekoladki kończąc na … słoikach z dżemem 😊 Właściwie każdy pomysł jest dobry.

Koszt Upominków dla gości.

Koszty są nie wielkie, dlatego tym bardziej warto zadbać o ten aspekt. Średni koszt mini prezentów dla gości może wynieść od 5zł do 50 zł.

 

10 lipca 2019

Czym zaskoczyć gości weselnych? 

             Fotografia Ślubna Wrocław; Fotograf  Wrocław