Po co Wam sesja narzeczeńska?

 

Dzisiejszy wpis, to moje przemyślenia na temat sesji narzeczeńskich. Bardzo często podczas spotkań z parami słyszę argumenty, „po co nam właściwie sesja zaręczynowa”. Zaraz po tym, nowożeńcy dodają, że nie mają czasu, pomysłu, a do tego kompletnie nie potrafią pozować. Jeżeli Wy również macie podobne obiekcje, to ten wpis jest dla Was. Zapraszam do lektury.

Jedno jest nie zaprzeczalne z doświadczenia wiem, że wszystkie pary, które zdecydowały się na sesję narzeczeńską, czuły się o wiele swobodniej przed obiektywem podczas dnia ślubu. Pary, z którymi miałem przyjemność spotkać się na sesji, podczas wesela nie stresowała obecność mojego aparatu.

Branża ślubna jest bardzo dynamiczna i trendy oraz mody szybko się zmieniają. Aktualnie modne są sesje narzeczeńskie. Fotografia ślubna kojarzy się zdecydowanej większości par z sesjami w ślubnych strojach, tymczasem w ostatnich sezonach prym wiodą sesje narzeczeńskie. Zawsze powtarzam, że taka sesja to ma być dla Was przede wszystkim dobra zabawa. Warto potraktować to, jako randkę.

 

fotogeraf-wesele-wroclaw

 

Dlaczego warto zdecydować się na sesję narzeczeńską?

 

Randka przed ślubem.

 

Zapomnijcie na chwilę o wszystkich sprawach organizacyjnych związanych z weselem i cieszcie się wspólnie spędzonym czasem. Dokładnie tak! Sesja zaręczynowa to czas dla Was. Można na chwilę się odprężyć i zapomnieć o przyziemnych sprawach.

Nie potrafimy pozować

Kiedy tylko słyszę ten argument – odpowiadam to świetnie! Nie jestem zwolennikiem sztucznego ustawiania par przed obiektywem. To nie znaczy, że nie podpowiem Wam, co zrobić, żeby wyglądać korzystniej, ale o sztucznym pozowaniu nie ma tutaj mowy. W moim przekonaniu sesja narzeczeńska to ma być miło spędzony czas.

 

Zobacz plener ślubnym Pauliny i Artura

 

fotogeraf-wesele-wroclaw

 

Potwierdzeniem moich słów o pozowaniu niech będzie sesja ślubna Pauliny i Artura. Właściwie o pozowaniu nie było tutaj mowy, bo wystarczyło uchwycić drobne, czułe gesty – wtulenie w ramię męża, wzajemny dotyk dłoni podczas spaceru czy głębokie spojrzenie w oczy. W efekcie udało mi się uwiecznić kadry, które przedstawiają piękne i beztroskie chwile zakochanej pary zaraz po ślubie.

 

Zobacz również sesja narzeczeńska

 

Kolejnym przykładem jest sesja narzeczeńska w ogrodzie botanicznym we Wrocławiu. Tutaj też trudno było mówić o pozowaniu. Spacerowaliśmy po ogrodzie szukając ciekawych miejsc i dobrego światła.

 

 Gdzie umówić się na sesję narzeczeńską?

 

Spotkanie z fotografem to przede wszystkim okazja, aby wybrać się w ciekawe i atrakcyjne miejsca. Dobrym pomysłem zorganizowania sesji narzeczeńskiej będą Wasze ulubione kawiarnie, parki, boczne uliczki, miejsce pierwszej randki czy poznania, a może pocałunku

 

Cieszcie się sobą.

 

Kiedy kończy się czas narzeczeństwa, pobieracie się, zaczyna się nowy rozdział Waszego wspólnego życia. Domyślam się, że całe mnóstwo historii przeżyliście od pierwszej randki, (a może jeszcze wiele się wydarzyło zanim od niej doszło) do oświadczyn. Warto ten czas podsumować sesją zdjęciową. Będzie bezcenna i wyjątkowa pamiątka na długie lata. Czas Waszego narzeczeństwa zasługuje na godne podsumowanie. Sesja zaręczynowa, dlatego jest tak wyjątkowa, ponieważ jest tylko dla Was. Pomyślcie tylko, z jakim sentymentem będziecie oglądać takie zdjęcia za pięć, dziesięć lat, a może kiedyś zdjęcia z sesji narzeczeńskiej oglądać będą Wasze wnuki. Sesja zaręczynowa powinna kojarzyć się z tym, co było między Wami najlepszego.

Kiedy tylko fotograf dostarczy Wam zdjęcia zaręczynowe to z pewnością zwiększy to Wasz apetyt na zdjęcia ślubne. Zawsze tak jest, kiedy oglądamy dobre fotografie, chcemy po prostu więcej! Zwłaszcza, kiedy oglądamy zdjęcia bliskich nam osób.

Sesja zaręczynowa tworzy atmosferę wyczekiwania na dzień ślubu! Zawsze po ustaleniu daty ceremonii zaczyna się odliczanie. Sesja zaręczynowa sprawi, że znacznie wcześniej zaczniecie się cieszyć ślubem. Kreuje wyjątkową atmosferę dla Was i dla Waszych bliskich.

Przeczytaj również, czym zaskoczyć gości weselnych

 

fotogeraf-wesele-wroclaw

 

Jak wykorzystać zdjęcia z sesji narzeczeńskiej?

 

Na forach internetowych jednym z najczęściej pojawiających się pytań jest zapytanie, o to jak zaplanować podziękowania dla rodziców. Zastanawiacie się nad wyjątkowym prezentem? Wykorzystajcie zdjęcia zaręczynowe, które można wręczyć w formie albumu lub w eleganckim etui.

Uwierzcie, że pięknie oprawione zdjęcia, na których widać Waszą miłość i radość będą wymarzonym prezentem dla rodziców. To będzie również atrakcyjna forma podziękowań za to wszystko, za co jesteście im wdzięczni.

 

Wyjątkowe zaproszenia ślubne

 

Jeżeli jeszcze nie wybraliście wzoru zaproszeń ślubnych, dajcie sobie trochę dodatkowego czasu. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie Waszych zdjęć w zaproszeniach ślubnych. Dzięki temu zaproszenia będą miały wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Nikt inny nie będzie miał takich samych zaproszeń!

 

fotogeraf-wesele-wroclaw

 

 

Dekoracja sali ślubnej

 

Najpiękniejsze i najbardziej wystawne sale weselne również potrzebują dekoracji. Najlepiej żeby były to dekoracje spójne ze stylem uroczystości. Jeszcze lepiej, żeby wystój Sali weselnej, mówił o bohaterach dnia. Właśnie do tego celu posłużą zdjęcia z sesji narzeczeńskiej, które z poczuciem gustu można z powodzeniem wykorzystać, jako np. element wizualny, zdobiący tablicę z rozmieszczeniem weselnych gości. Dodatkowym pomysłem na wykorzystanie Waszych zdjęć będą winietki, dekoracje przy stołach czy dekoracje przy wejściu na salę weselną.

 

Nie lubimy pozować

 

Nie macie doświadczenie w pozowaniu? Nie mieliści okazji nigdy wcześniej pozować na profesjonalnej sesji zdjęciowej? Zdecydowana większość par, z mojego doświadczenia to jest 95% par nie posiada doświadczenia w pozowaniu przed obiektywem. Tym bardziej warto skorzystać z sesji narzeczeńskiej i dać sobie szanse na oswojenie z aparatem. Gwarantuje Wam, że dzięki takiej przygodzie nawet najbardziej nieśmiałe osoby poczują się swobodnie i nie mają obiekcji przed aparatem dniu ślubu. Pierwsze doświadczania zdobyte w roli modela, pozwolą ograniczyć stres związany z obecnością fotografa na weselu.

Fotograf, który będzie towarzyszył Wam podczas dnia ślubu, to nie powinna być obca osoba. Ważne jest nawiązanie przyjacielskiej relacji. Fotograf ślubny będzie swojego rodzaju łącznikiem pomiędzy Wami a Waszą rodziną i bliskimi. Dlatego tak ważne jest, aby był to ktoś godny zaufania. Podczas sesji będziecie mogli się lepiej poznać, przełamać lody, dowidzieć się czegoś więcej o sobie. Dzięki temu zauważycie pewną metamorfozę. Sami doświadczycie, że obecność fotografa Was nie krępuje, a wręcz przeciwnie - czujecie się swobodnie.

 

Bądź sobą podczas sesji

 

Najwięcej radości dają naturalne fotografie, pokazujące Was takimi, jakimi jesteście. Te słowa mogą wydawać się banalne, ale naprawdę tak jest. Dlatego jeżeli kochacie zwierzaki i nie wyobrażacie sobie życia bez czworonożnego przyjaciela zabierzcie go na sesję. Tak, sesja z psem to dobry pomysł. Lubicie sporty zimowe? Poszukajcie fotografa, który zrealizuje dla Was sesję na stoku. Uwierzcie mi, to dopiero będą wyjątkowe zdjęcia.  

 

Ile kosztuje sesja narzeczeńska?

 

Zapanowanie nad ślubnym budżetem nie jest łatwe, ponieważ z jednej strony mamy określoną sumę na organizację wesela, a z drugiej trudno przewidzieć wszystkie dodatkowe i niezaplanowane wydatki.

 

Przeczytaj również: Ile kosztuje wesele

 

Takim dodatkowym kosztem może być sesja narzeczeńska. Średni koszt sesji zaręczynowej to wydatek w granicach od 300 do 800 zł. Warto jednak pomyśleć o tym już na etapie szukania fotografa, ponieważ bardzo często można spotkać oferty łączone, w których uwzględniony jest już koszt sesji w wybranym pakiecie.  

 

 

 

 

05 sierpnia 2019

Czy warto umówić się na sesję narzeczeńską?

Kontakt

 

Łukasz Wąsik

Kadrowanie Marzeń Fotografia Ślubna

tel. +48 883 554 665

kadrowaniemarzen@gmail.com

Na skróty

 

Portfolio

Oferta

Kontakt

F.A.Q